Bar

Gjovalin's Photo

Sot, njė malėsor i bjeshkėve tė Kelmendit, njė bari i Labėrisė dhe Presidenti i Republikės sė Shqipėrisė nė Tiranė, apo ai i Kosovės nė Prishtinė, marrin njėkohėsisht e nė tė njėjtėn formė gjuhėsore njė informacion, qė dikur do tė kishte pasur shtrirje kohore dhe hapėsinore shumė tė gjatė. Kjo ndihmon shumė nė pėrshpejtimin e rrafshimit tė dallimeve dialektore dhe nė zotėrimin e gjuhės letrare standard si nė qendrat e mėdha urbane, ashtu edhe nė krahinat anėsore apo nė diasporėn shqiptare e arbėreshe nė botė. Gjuha shqipe ėshtė ēelėsi i pėrbashkėsisė shpirtėrore dhe etnokulturore tė shqiptarėve. Sa tė rrojė gjuha shqipe do tė rrojė edhe kombi shqiptar.

Prof. Dr. Gjovalin Shkurtaj


Bar
The Bookbutton Dicka per Autorin


button Parathenie e Librit


button Gjuha Shqipe sot


button Libra te tjere te autorit


button Departameni i Gjuhesise

Kontaktoni me Autorin
You Are Visitor


| Kontakto Autorin | English Version | Italian Version | Libra te tjere|

| Credits | Disclaimer | Lidhje te tjera |


This Page is Designed and updated by DECCOM LTD Tirana Albania.
DECCOM-LTD
Leader on Communication Technologies and Web Premier Design.
The Best Intranet Communications Solution Provider in Albania.
Contact DECCOM now at:deccom@deccom.ml.org